Otomatik Döner Kapılar

Otomatik Döner Kapılar

Döner kapılar mimaride fonksiyon ve estetiği düşünenlerin öncelikli tercihidir. Hızlılık ve pratiklik kazandırır. Dışarıdan bakıldığında şık bir görüntünün yanı sıra oldukça işlevseldir. Tam ve manuel seçenekleri mevcuttur.
Döner kapı sistemleri manuel döner kapılardan farklı giriş çıkışlarda bulunan sensörler sayesinde bir motor mekanizmasıyla dönen ve akıllı güvenlik sistemleriyle geliştirilerek enerji tasarrufunun yanı sıra insan geçişlerinde ki güvenliği sağlayan en kullanışlı sistemlerdir.
Manuel Döner Kapılar bina girişlerinde enerji tasarrufunu sağlayabilen kapılardır. Manuel Döner Kapıların en önemli özelliklerinden birisi de istenildiği zaman Otomatik Döner Kapıya çevrilebilmesidir.

Otomatik Döner Kapıların giriş ve çıkışlarında sensörler bulunur. Bir motor mekanizmasıyla döndürülen ve güvenlik sistemleriyle donatılarak enerji tasarrufunun yanı sıra insan geçişlerindeki güvenliği sağlayan en kullanışlı ürünlerdir.

Bu sistem sayesinde istenmeyen veya yetkisiz kişilerin binanıza girmesini engelleyebilirsiniz. Hareket sitemi yerden yukarıda çalıştığı için zamanlı etkili olan toz, kir ve sudan etkilenmemektedir. Engelli ve yaşlı insanlar için yavaş geçiş sistemi mevcuttur. Acil durum emniyet butonu sayesinde acil durumlarda anında durabilir ve manuel olarak döndürülebilir.  Aynı şekilde elektrik kesintisinde de manuel olarak da kullanılabilmektedir. Döner kapı sistemlerinde güvenlik ve konfor hat safhadadır.
Döner kapı sistemleri cam olması sebebiyle giriş çıkışlarda kimin geldiğini görme şansınız vardır.
Uzaktan kumandalı konum seçme ve otomatik kilitleme sistemi mevcuttur.

Döner kapı sistemleri hava akımına tamamen etki etmesi ve iç mekandaki sıcaklık değişimini önlemesidir.
Ayrıca enerji tasarrufunun yanında gürültüyü ve kiri dışarıda tutar. Dekoratif anlamda ise, günümüz yapılarda yoğun kullanılan krom ve cam uygulamaları olan binalarda estetik görüşü devam ettirir.