asda

Fotoselli Kapı Ankara

Fotosel Fer veya elektromanyetik enerjiye tepki veren geniş bir yelpazeye sahip yapıdır. bir hayli değişiklik formda bulunabilirler. örneğin güneş panellerinde bulunanları elektrik üretmek için güneş ışığını kullanırlar. Bu yapı Yepyeni üretilecek teknolojiler için en Mühim gelişmeden birisidir. Fotoselin en yaygın kullanımlarından birisi olan photoresistor yüksek dirençli bir yarı iletken üzerinde oluşturulan cihazdır. kifayet Fer yarıiletkene çarptığı vakit protonları absorblar.  Photoresistor ışığa tepki veren işlerin çoğunda kullanılır. bir hayli sokak lambaları Fer yeterince azaldığında otomatik olarak yanmasını sağlamak için kullanılır. Bu fotoselli yapıyı bir hayli insan evlerinin banyosunda kullanmaktadır.
Fotoselin yaygın olarak kullanıldığı Diğer bir şekilde fotovoltaik göze Veyahut güneş pili olarak bilinir. Elektronlar elektromanyetik yüzeye çarptığında serbest olan fotovoltaik etkisi elektrik üretir. Bu elektrik genelde bir akü sisteminde saklanır ve yenilenebilir erk kaynağı olarak kullanılır.
Bu fotoselli sensörlerin bir hayli ilmi uygulamada kullanıldığı gibi özdeş vakitte insanların her gün karşılaştığımız örnekleri de vardır. kolay bir Fer sensörü Emniyet alarmı veya garaj kapısı açacağı olabilmektedir. Bu tür cihazlar genelde Diğer bir algılayıcıdan Fer algılarlar ve araya bir şey veya birisi girdiğinde bu Fer kesildiği için uyandırı çalışır veya garaj kapısı kapanmaz.

bir hayli Çağdaş aletler, örneğin akıllı telefonlar, televizyonlar, bilgisayarlar çok yüksek veya düşük ışıklarda otomatik olarak ekranın parlaklığını ayarlamak için bu sensörleri kullanırlar. Işık sensörleri karanlıkta otomatik olarak ışıkları açmak içinde kullanılır.

Fotosellerin günlük hayatımız içerisinde belki de en çok karşılaştığımız yana doğru otomatik açılan kapılardır. Artık ismim başı karşımıza çıkan AVM’lerden tutunda hastanelere kadar her yerde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Kapıya yaklaştığınız anda otomatik olarak açılan bu kapılar bir hayli binada kullanımı yaygınlaşmıştır. Pratik oluşu, erk tasarrufu sağlaması, engelliler için hayatı kolaylaştırması gibi başlıca avantajları olması sebebi ile seçenek edilmektedir.fotoselli kapı

Fotoselli kapı Muhtelif Emniyet önlemleri ile donatılmıştır. Bunlardan birincisi kapatma yolunda rastgele bir Mani ile karşılaştığında enfreruj veya radar sensörleri devreye girerek kapının kapanmasını önler. rastgele bir elektrik kesintisi olması ihtimaline rağmen fotoselli kapılar yedek batarya ile çalışması sağlanır. Ayrı olarak uzun vadeli kesintilerde kapı dönem dışına alınır.
 

Fotoselli Kapı Faydaları
Fotoselli kapı normal işlevini yürütürken kendisine gelen bir sinyal ile açılır ve belli bir Aleni kalma süresinden sonra otomatik olarak kapanabilmektedir. Bu belli bir Aleni kalma süresinin ihtiyacına yanıt veren her yerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Fotoselli kapılar her şeyden Evvel güzel duyu bir görünümleri olduğu için binanın görselliği açısından Müspet bir katkı sunmakta çünkü de mimar ve mühendislerin epey rağbet göstermesine sebep olmaktadır. İkinci olarak alışveriş merkezleri, marketler gibi yerlerde insanların elleri dolu bir şekilde çıkışını kolaylaştırmaktadır. Ayrı olarak ameliyathane acil servisler gibi giriş çıkış da kapı açma gibi bir vakit kaybetmenin yaşamsal sonuçlar doğurabileceği mekânlarda da fotoselli kapı büyük bir Sürat kazandırmaktadır. Kapının otomatik olarak açılıp kapanmasından Ötürü içerdeki ısının artması veya kaybolmasını asgari seviyelere çekmekte buda büyük bir erk tasarrufu sağlamaktadır. Fotoselli kapılar yaşlılar, tekerlekli İskemle ile gezen engellilere epey büyük kolaylık sağlamaktadır. Kapının hızlı açılıp kapanması sayesinde yapı giriş ve çıkışlarındaki yaya trafiğini epey rahatlatmakta giriş ve çıkış hızını epey arttırmaktadır.

Fotoselli Kapı Çeşitleri
Fotoselli kapıları başlıca kullanım alanlarına, şekillerine ve yapıldığı malzemeye göre çeşitlere ayırabiliriz. Şekillerine göre fotoselli kapılar;
Normal fotoselli kapı: Biricik veya ikili taralı açılabilen duvar veya bizzat camının üzerine kayarak açılabilen en yaygın kullanılan genelde cam malzeme kullanılan yapıdır.
 Dairesel fotoselli kapı: Dairesel şeklinden Ötürü bu ismi Meydan umumi görünümüne bakıldığında kavisli silindirik bir yapısı vardır. Kapının monte edileceği yere ve mekâna göre Dahil bükey veya Hariç bükey olabilmektedir.
Kullanıldığı alanlara göre fotoselli kapılar;
Fotoselli teleskopik kapı: Teleskopik kapı Biricik yöne iki kanadı kaydırılarak açılıp kapanması sağlanan hastane koridoru gibi dar ölçüleri olan alanlarda geniş bir geçiş imkânı sağlaması dolayısı ile seçenek edilmektedir.
Fotoselli ameliyathane kapısı: Ameliyathane gibi yüksek derecede hijyenin Mecbur olduğu ortamlarda kapı gövdesinin Hususi olarak üretilen anti bakteriyel malzemeden yapım edilen çok Hususi kapılardır. Bu kapıların özelliklerine sızdırmazlık gibi yüksek teknolojinin uygulamaları eklendiğinde ismi hermetik kapı olmaktadır. Bu kapılar her türlü sızdırmazlığı sağlayabilmektedir.
Fotoselli akordeon kapı: Teleskopik kapıların işlev göremediği durumlarda çok henüz dar koridorlarda bu kapılar kullanılarak çok henüz geniş bir Meydan elde edilir.
Yapıldığı malzemeye göre fotoselli kapılar; Yangın kapıların kimi çeşitleri özdeş vakitte fotoselli kapı olabilmektedir. Aleve karşı dayanıklı malzemeden yapıldığı için Ayrı olarak da duman sızdırmazlık özelliği sayesinde nihayet aşama Hususi kapılardır. Bu kapılar hararet yalıtımlı fotoselli kapılar ile karıştırılmamalıdır. Isı yalıtımı isminden da anlaşılacağı üzere binada hararet yalıtımı emeli ile kullanılan kapılardır.

Fotoselli Kapı ücreti
fotoselli kapı ücreti ülkemizin şartları göz önünde bulundurularak olabilecek en tutumsal ve mantıklı düzeyde tutulmaktadır. nitelik standartlarımızdan vazgeçmeden fotoselli kapıların uygulanabilir olduğu her yerde özelleştirilebilen modellerimizin ücretleri epey iyidir. Birbirinden hoş ve sağlam kapılarının her modelini Türkiye’nin her yerinde özdeş fiyatlarla bulmanız mümkündür. Hangi modeli seçerseniz seçin öncesinde bir uzman arkadaşımız fotoselli kapı takılacak yeri görüp incelemekte hangi model veya modellerin Müsait olabileceği bir rapor halinde müşteriye sunmaktadır. Böylelikle yapı sahibi ne gibi alternatifleri olduğunu henüz iyi görebilmektedir. Kapılarda kullanılan malzemenin çeşidine ve modeline göre fiyatlar değişebilmektedir. ama kalitesi her vakit özdeş kalmaktadır. Bizler Daimi kendini yenileyen ilim ve teknolojideki yenilikleri bizzat istihsal teknolojisi ile harmanlayabilen bir firma olarak her geçen gün en üst kalitede istihsal yapmaktayız. Bu nitelikli üretimi de olabilecek en Müsait fiyatlarla halkımıza sunmaktayız.

Fotoselli kapı tamiri
Fotoselli kapılar bundan on Sene Evvel hastane, otel, alışveriş merkezleri, marketler gibi insanların kesif bir şekilde giriş çıkış yaptığı yerlerde kullanılmaktaydı. son zamanlarda ise kullanımı epey yaygınlaşmış insanların lazım erk tasarrufu gerekse hoş ve güzel duyu görünümü gibi nedenlerle binalarına fotoselli kapı taktırmaktadırlar. Hastanelerin acil servislerinde ameliyathanelerinde hem de bir hayli poliklinik bölümlenmesinde kullanılmaktadır. Buralarda kullanılan fotoselli kapılar el yaklaşım sensörü, dirsek sensörü gibi kullanımı epey kolaylaştıran özelleştirmeler uygulanmaktadır.
lazım güzel duyu görünmesi gerekse erk tasarrufu sağlaması ve ya henüz güvenlikli olması gibi sebeplerden Ötürü her geçen gün fotoselli kapı kullanımı artmaktadır. Bugün insanların toplu olarak bulundukları bir hayli yerde fotoselli kapı uygulaması görmekteyiz. Dershaneler, adliyeler, üniversiteler bir hayli halk kurumunu da sayabiliriz.

Bu kadar kesif kullanımın sonucunda fotoselli kapılarda bozukluk oluşması gayet normaldir. Uzun senelerin verdiği deneyim ile fotoselli kapı tamiri yapmaktadır. Nerede ve hangi model olursa olsun fotoselli kapı tamiri uzman personelimiz tarafından yapılmaktadır.